Шкільний музей

Музей при загальноосвітній спеціалізованій школі фізико-математичного профілю №12 є осередком освіти й виховання. Мета діяльності музею полягає в залученні молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу, в формуванні освіченої творчої особистості, сприйнятті відродження та розбудови національної освіти, як найважливішої ланки виховання свідомих громадян Української держави.

Наша школа існує 25 років. Написана цікава, багата, захоплююча її історія. Ідея створення музею виникла ще на початку 2000 року.

Директор школи Гопаченко В.В. виступив з пропозицією створити шкільний музей, і всі небайдужі до історії школи відгукнулися. Почалася кропітка робота по створенню музею. Але це окрема історія.

14 жовтня 2005р. –урочисте відкриття музею.

1—Перший відвідувач музею “Історія школи”- директор школи Гопаченко В.В. Екскурсовод — Леп’явко Стефанія.

2

Напрямки роботи:

1. Експозиційна (розробка наукової концепції, тематичної структури, тематико-експозиційного плану, оформлення й монтаж експозиції).
  2. Науково-дослідницька (вивчення історичних, літературних джерел, знайомство з експозиціями державних, громадських музеїв, робота в бібліотеках, написання наукових довідок, рефератів – інформаційної бази для створення текстів екскурсій, лекцій).
  3. Пошуково-збиральницька (добір оригінальних історичних, етнографічних, науково-технічних, художніх пам’яток).
  4. Облік та інвентаризація музейної колекції.

Тематична структура експозиції шкільного музею:

1. Рідна школа.
  2. Збагачуємо свій кругозір.
  3. Розвиток освіти в Україні.
  4. Наша гордість.
  5. Дружні стосунки з школою №64 м. Гомель.
  6. В країні майстрів.
  7. Чернігів – моє натхнення.
  8. Сучасна школа – сучасний вчитель.

3

4

5

Музей має необхідну документацію, що ведеться у відповідності до Положення про музей при навчальному закладі, який перебуває в сфері управління МОНМС України.

При музеї діє рада – 18 чоловік (3 вчителі і 15 учнів), а також опікунська рада у складі 15 чоловік. Наказом директора школи №12, призначена завідувачка музею – вчитель історії Товстоліс Ірина Іванівна.

Для відвідувачів музей працює щоденно з 9.00 до 17.00, крім суботи та неділі. Але досить часто музей приймає відвідувачів у вихідні та святкові дні.

Своєрідним показником роботи музею протягом цих років була участь у Всеукраїнських, обласних та міських конкурсах.

Ми брали участь :

1. у міському й обласному турах конкурсу «Сто чудес України» (2008р.);

2. у міському конкурсі «Чернігівщина –край партизанської слави» (2006р.);

3. в обласний краєзнавчій вікторині «Край Деснянський – джерело натхнення» (2008р., 2010р.);

4. у ІІІ міському конкурсі юних туристів-краєзнавців, активістів руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків»;

5. у конкурсі «Мій рід –моя історія жива»;

6. в обласному етапі акції «Шляхами подвигу і слави»;

7. у всеукраїнській експедиції «Краса і біль України»;

8. учні пошукового загону брали участь в обласному етапі експедиції конкурсу «Україна вишивана».