Інструкція з безпеки життєдіяльності для учнів

ІНСТРУКЦІЯ З БЖ

про дотримання учнями обмежень задля запобігання поширенню ГРВІ COVID – 19, спричиненої корона вірусом SARS-COV-2

1. При перших симптомах респіраторних захворювань (підвищеній температурі, появі кашлю, нежитю або ускладненні дихання), якi ви вiдчули в закладi освiти, негайно звернутися за медичною допомогою. Повiдомити класного керівника чи іншого педагогічного працiвника.
  2. Якщо  перелiченi симптоми були виявлені за межами закладу освiти, то негайно повідомте батькам та сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція – найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
  3. Амбулаторне (домашнє) лікування суворо заборонене у разі, якщо людина перебуває в групі ризику або має наступні симптоми: ускладнене дихання, кровохаркання, нудоту, задуху, блювання, сплутаність свідомості.
  4. Після кожного уроку провітрюйте приміщення. Доступ чистого повітря перешкоджає розповсюдженню вірусів.
  5. Упродовж дня необхідно дотримуватися правил знезараження рук:

— перед уживанням їжі;

— перед початком навчання та під час перерви;

— до та після відвідування санвузла (обов’язкова обробка дезінфікуючим засобом);

— після чхання, сякання, кашлю, витирання очей, причісування;

— у будь-яких інших випадках контакту в процесі роботи з предметами, які можуть забруднити руки.

1. Носити в портфелі антисептик для гігієнічного знезараження рук. Якомога частіше мити руки з милом.
  2. Правила користування маскою:

перебуваючи на перервах та в громадських місцях, носіть маску або респіратор;

учні 1-4 класів перебувають у приміщенні школи без масок;

пiд час навчальних занять маску або респіратор учням 5-11кл. носити не обов`язково;

перед тим, як одягати маску, вимийте руки з милом або обробіть їх спиртовмісним розчином;

одягніть маску так, щоб вона закривала рот і ніс без проміжків між обличчям і маскою;

не торкайтеся маски під час використання, в разі дотику, обробіть руки спиртовмісним розчином або вимийте їх з милом;

не використовуйте одноразові медичні маски більше 3-х год або повторно;

використану одноразову маску відразу викиньте у спецiальний контейнер для смiття.

1. Не торкатися руками очей, носа, рота.
  2. Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни. При кашлі або чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя. Використану серветку відразу викидайте у спеціальний контейнер для сміття.
  3. Уникати будь-яких контактів з тваринами (бродячими котами, собаками, птахами, гризунами, кажанами).
  4. Дотримуйтесь дистанції. Тримайтесь від людей на відстані мінімум 1,5 — 2 метра, особливо, якщо у них кашель, нежить, підвищена температура.
  5. Правила входу здобувачів освіти до школи:

прихід учнів першої зміни до школи 7.45-7.55;

учні початкової школи збираються у дворі (подвір’я між корпусом початкової школи та великим спортивним залом), де їх зустрічає класовод, з яким разом заходять до школи;

учні 10-А, 7-Б, 8-В, 9-В, 7-Г, 7-В заходять до школи через запасний вихід (двері ліворуч від центрального входу);

учні 9-Г, 11-Б, 8-А, 11-А, 10-Б, 9-А, 9-Б, 7-А, 8-Б заходять до школи через основні двері центрального входу;

учні 5-6 класів заходять до школи через основні двері центрального входу. Вони мають прибути до школи не раніше і не пізніше, ніж за 10 хвилин до початку своїх уроків.

1. Правила руху сходами по школі:

—  рух правосторонній;

учні 10-А, 7-Б, 8-В, 9-В, 7-Г, 7-В піднімаються і спускаються сходами

біля кабінету №100 (каб. хімії);

учні 9-Г, 11-Б, 8-А піднімаються і спускаються сходами біля актового

залу;

учні 11-А, 10-Б, 9-А, 9-Б, 7-А, 8-Б піднімаються і спускаються сходами біля вчительської;

учні 5-А, 5-Б, 6-А, 6-В піднімаються і спускаються сходами біля кабінету №100 (каб. хімії);

учні 5-В, 5-Г, 6-Б, 6-Г піднімаються і спускаються сходами біля вчительської.

1. Правило виходу здобувачів освіти зі школи: учні рухаються на вихід через ті двері, в які заходили до школи.